Business Intelligence – przyszłość biznesu?

W każdej firmie podejmowanie kluczowych decyzji wymaga wielu analiz rynku, klientów, konkurencji, a także uwarunkowań losowych. Nierzadko niewłaściwa decyzja prowadzi w konsekwencji do upadku i bankructwa firmy. Czy można tego uniknąć?

santamaria.com.pl

Wbrew pozorom to właśnie urok prowadzenia biznesu, gdyż zakładając firmę możemy otworzyć sobie bramę do bogactwa, a z drugiej strony jeśli nam się nie uda to musimy liczyć się z poważnymi stratami finansowymi. Branża IT zajmuje się dostarczaniem oprogramowania do każdej firmy i nie pomija kluczowych jej aspektów jak planowania rozwoju i podejmowanie decyzji. Z tego powodu powstało między innymi specjalistyczne oprogramowanie typu business intelligence.

Bazuje ono na wprowadzonych danych pochodzących ze sprzedaży, a także uwzględnia ono wydatki i przychody. Im dokładniejsze dane zbierzemy, tym lepszy rezultat uzyskamy. Trzeba jednak pamiętać, iż wszelkie sugestie, które otrzymamy z komputera stanowią niezwykle cenną wskazówkę, ale nie zawsze są nieomylne. Niewątpliwie jednak rozwój w branży IT przyczynił się do licznych ułatwień w prowadzeniu firmy.